EĞİTMENLERİMİZ

Mana’ma Ayna, her ay düzenlediği farklı atölyelerle katılımcıların içindeki farklı renklere ayna tutar.
Nilgün Sabar

Yaratma Cesareti atölyemiz eğitmenlerinden Nilgün Sabar, İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda piyano eğitimi aldıktan sonra M.S.G.S.Ü resim bölümüne girdi. Mezun olduktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli sergilere katıldı. 2012 yılından itibaren psikolojiye olan ilgisinden dolayı sanatla terapi eğitimi aldı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde değişik disiplinlerden eğitmenleri davet ederek yaratıcı enerjiyi destekleyici atölyeler düzenledi. Halen Harbiye’deki atölyesinde resim çalışmalarına devam etme ve eğitmenlik yapmaktadır.

DIMITRIOS

Yaratma Cesareti isimli atölyemizin eğitmenlerinden Dimitrios Sanatçı, Yazar, DJ, Müzisyen, Müzik Terapisti ve The Music Medicine’in kurucusudur. Kariyerini Yunanistan, Brezilya ve Türkiye olmak üzere üç farklı kıtada sürdüren Dimitrios, 2014’ten bu yana müziğin tedavi edici etkisi üzerine çalışmalar yürütmekte, bireylere ve gruplara müzikle terapi seansları düzenlemektedir. Farkındalık ve sağlıklı yaşam üzerine etkinlikler organize etmekte, müziğin tedavi edici gücünü insanlarla paylaşmaktır.

Mehmet İnan

Senin Hikayen Senin Kahramanın isimli atölyemizin eğitmeni Mehmet İnan mimarsinan M.S.G.S.Ü fakültesi Sinema Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli yabancı film ve TV dizisinde asistan olarak çalıştı. Reklam filmlerinde oynadı ve reklam yönetmenliği yaptı. Daha sonra kendi yapım şirketini kurdu ve yönetti. Ortak projelerde senaryo yazarlığı yaptı. Özellikle mitoloji, tasavvuf, hikaye anlatıcılığı ve doğaçlama tiyatro ile ilgileniyor. 2010 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi’nde Sinemada Mitolojik Yapı ve Hikaye Anlatımı ile Yaratıcı Senaryo dersleri veriyor.

Koray Tarhan

Ezberiboz / Zobirebze isimli atölyemizin eğitmeni Koray Tarhan DTCF tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra tiyatro ve müzik alanında doğaçlama üzerine çalışmalar yaptı. Kendisi, Doğaçlama için El Kitabı’nın yazarı ve İmpro-Matik uygulamasının yaratıcısıdır. İstanbulimpro’da oyunculuk, eğitmenlik ve proje koordinatörlüğü yapmaktadır. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok festival ve konferansta yönetmenlik, oyunculuk ve müzisyenlik yaptı. Aynı zamanda İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali ve Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Festivalinin koordinatörlerindendir.

Ümit Tuncay Aydın

Samba Ritim Atölyesi eğitmenimiz Ümit Tuncay Aydın müzik hayatına telli sazlar çalarak başladı. Sonrasında Latin perküsyonlarına yöneldi ve çeşitli atölye çalışmaları düzenledi. Sambistanbul isimli samba orkestrasında uzun süre maestro’luk yaptı. Bir dönem kayıt teknoloji dersleri verdi ve çeşitli projelerde soundtrack müzikler yaptı. Çeşitli ritim atölyeleri düzenledi ve Nilgün Sabar ile Yaratma Cesareti atölyelerinde bendir ve samba perküsyon dersleri verdi. 2012 yılından beri Kaz Dağları’nda kendi elektrik ve suyunu kendi ürettiği doğal bir yaşam alanında yaşamakta ve müzik çalışmalarına Kaz Dağları’nda devam etmektedir.

Gökçe Tuncer

Chagall’ın Masalsı Dünyası isimli atölyemizin eğitmeni Gökçe Tuncer, Paris Sorbonne Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Yönetmen Asistanlığı, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları ekibinde Oyunculuk, TV tarafında Program Editörü ve Metin Yazarlığı yapmıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında Drama ve Tiyatro Eğitmeni olarak görev almıştır. Aynı zamanda çocuklara yönelik drama, yaratıcı okuma, yaratıcı yazma ve masal drama atölyeleri ile yetişkinlere yönelik farklı başlıklar altında atölyeler düzenlemektedir.